sobota 23. listopadu 2019

Adventní kalendáře pro neteře a synovce

Prosinec se blíží, takže dnes hned tři adventní kalendáře. Pro neteře Evu a Káťu a synovce Štěpána.


Co vám budu povídat. Je to rok od roku náročnější. Vymyslet formu. Už jich bylo tolik, že občas mám pocit, že sama sebe kopíruju. :-D I s náplněmi je to čím dál těžší. Ty máme se sestrou rozdělené. Ona jim nakoupí dobroty, které si berou na svačinu. Já kupuji ty překvapení, kvůli kterým se dle slov mé sestry aspon 3 týdny v roce nemusí tahat z postele. Letos jsem holkám vybrala vánoční naušnice z Primarku a náramky. Koupila jsem platíčka a podělila... Ale se Štěpíkem jsem si rady nevěděla. Takže sestra dokoupila ponožky vánoční a další drobnosti... Já si pak musím rozepsat dny a těch několik tašek spravedlivě rozdělit a nandat do krabiček.

Musím si to vždycky vyfotit, protože občas se mi stane, že neplním do krabiček podle dní, jak jdou za sebou, ale podle toho, jak velkou krabičku mám v ruce a zapomenu, odkud jsem ty dobroty vzala... 

Když už to mám v této fázi, tak mám 1/2 hotovo. Balení je zábava. Pak ale nastává ta druhá 1/2. Vymyslet formu. Většinou už při balení vím, co s balíčky zamýšlím. Letos tomu tak ale bylo pouze u kalendáře Evě.

Po dlouhých letech jsem si totiž koupila kozačky, které zapnu přes lýtko. A byly ve velké krabici. Takové zlaté. Takže jsem nejprve vyzkoušela, jestli se mi podaří balíčky do krabice poskládat. 


Podařilo se, takže jsem začala balit. Vybrala jsem papíry do červena a přírodna..

Nalepila číslice. Tentokrát žádné stuhy, žádná tavná pistole. Balíčky jsou tam vyskládané na těsno a na sucho :-D Drží i když se krabice postaví. Z vrchu jsem logo firmy na boty dodatečně přelepila visačkou, kterou jsem si udělala i pro ty dva ostatní.

Další byl pro Štěpána. Na ten jsem chtěla použít krásný nový papír s jelenem. Ten je také z Primarku. K němu jsem doma našla ještě další 3 papíry. Už nevím, odkud jsou. Balíčky jsem nandala do povlaku na polštář IKEA. 


Takže Štěpánek si odnášel polštář :-D


Poslední kalendář pro Káťu měl být do modra. Když jsem se totiž Kačenky ptala, jak by se jí líbil, řekla, že je jí to jedno, ale chtěla by modrý. Použila jsem tedy papíry z mamky kalendáře a k tomu přidala starší papíry.


Opět má oblíbená čísla a bílá stuha. Mimochodem. Ty se taky dobře recyklují. Loni jsem je dostala zpátky ;-) Táta si číslo sundal, dal do sáčku a pak mi je předal. Na příště ;-)

I mně se tahle barevná kombinace líbila moc. Je taková elegantní. Luxusní. Ale co s těmi balíčky? To byl oříšek. V pátek jsem kalendáře chtěla předat a ještě jsem v pátek ráno měla tyhle balíčky v tašce. Naštěstí u kasy v obchodě mě to napadlo. Abych trochu změnila look našeho letošního stromečku, koupila jsem k loňským stříbrným ozdobám růžové. A ty byly nandané v takovém průhledném obalu. Doma jsem je všechny vyndala a zkusila tam balíčky naskládat. SUPER! Bylo to akorát.

Přivázala jsem visačku a večer jsem předala.


Krásný víkend!2 komentáře:

  1. Ty mi dáváš 😂 a to jsem se zařekla, že letos nic dělat nebudu... ale když to vidím, tak samotnou mě to začíná mrzet 😊

    OdpovědětVymazat
  2. Jůů ty kalendáře jsou perfektní. Moc se mi líbí jak sis ještě vyhrála s těma dárečkama vypadá to luxusně :)

    OdpovědětVymazat