středa 13. května 2015

Vzpomínka na květnový víkend

První květnový prodloužený víkend jsme s rodinou strávili v jižních Čechách společně s Ketou a její rodinou. Měli výborný nápad, poznat krásy Šumavy na kole. Jelikož jsme absolutní nesportovci, děkovala jsem za to deštivé počasí :). Když jsem viděla trasu, kterou naplánovali, tak vím, že bychom to nikdy neujeli. A to jsme měli mít půjčená elektrokola.
Na památku na jinak báječný víkend, kde jsme poznali plno nových míst, jsem jim vyrobila malé minialbum.
 Chtěla jsem zkusit něco pro mě nového. Kdysi jsem viděla návod, ale už jsme si to přesně nepamatovala, takže jsem se trochu trápila. Prostředek tvoří tvrdší černá čtvrtka do tvaru harmoniky. Na to jsem pak z obou stran nalepila papíry a zakulatila rohy raznicí. Použila jsem malou sadu jednostranně barevných papírů. Ty jsem rozřezali na čtverce. Mezi dva papíry na konci jsem vlepila provázek. Na začátek jsem přišila knoflík, papír jsem pod knoflíkem podlepila.
Protože sada papírů byla dost barevná, tak jsem vytiskla fotky černobíle. Jemně jsem ozdobila.
Mám pár postřehů, na co si dát pozor. Jednotlivé ohyby na harmoničce je potřeba pořádně slepit k sobě. Také je nutné pořádně přilepit složený papír k hřbetu alba, ten je také černý. Na hřbet jsem přilepila přední a zadní stranu. Nejprve jsem tedy vyrobila harmoničku, ta se musí nalepit na hřbet a pak na vše z obou stran lepit papíry...doufám, že jo to dost srozumitelné.
Já jsem na to přišla, až když jsem měla minialbum hotové, takže jsem se trochu natrápila :).
Použila jsem razítka a chipboards KETA.
Krásný den
Ája

2 komentáře:

  1. Je vidět, že nepřízeň počasí neškodí přízni kamarádské :-), hezky jste si to užily ( i ). :-) A tys to moc pěkně zdokumentovala, je to miloučké albumko.

    OdpovědětVymazat
  2. Krásné albíčko a je fajn, že jste si to užili i tak. :-)

    OdpovědětVymazat